Александър Донски приключи участието си на двойки в Хилкрест

Българинът и представителят на домакините Алек Бекли загубиха на четвъртфиналите

александър донски втора поредна седмица спечели титла двойки монастир
20:46, 27.06.2024
Чете се за: 01:00 мин.

Александър Донски отпадна на четвъртфиналите на двойки турнира по тенис на клей в Хилкрест (Република Южна Африка) с награден фонд 25 хиляди долара.

Донски и представителят на домакините Алек Бекли отстъпиха пред Акрам Ел Салали (Египет) и Хололвам Монтси (РЮА) с 6:1, 5:7, 4:10 за 80 минути, след като пропиляха преднина от 3:1 във втория сет.

Двамата спечелиха титлата на друг турнир от веригата на Световната федерация ITF в Хилкрест с награден фонд 15 хиляди долара през миналата седмица.

Междувременно, Леонид Шейнгезихт загуби във втория кръг на сингъл на турнира по тенис на твърда настилка в Каменогорск (Казахстан) с награден фонд 15 хиляди евро.

Българинът се отказа във втория сет срещу руснака Максим Жуков при резултат 3:6, 0:3.

Спортни новини 27.06.2024 г., 20:50 ч.