Александър Лазаров се класира за четвъртфиналите на турнир в Казахстан

Александър Лазаров
12:18, 11.05.2022
Чете се за: 01:25 мин.

Александър Лазаров записа четвърта страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите "Чалънджър" на червени кортове в Шимкент (Казахстан) с награден фонд 53120 долара.

Българският национал направи обрат и се наложи с 3:6, 6:4, 7:6(3) над №3 в схемата и №238 в световната ранглиста Александър Шевченко от Русия. Алекс изоставаше с 3:5 в третата решителна част, но показа характер и спечели победата. Срещата продължи 2 часа и 21 минути.

Лазаров загуби четири поредни гейма в първия сет след 3:2 за да отстъпи с 3:6. Във втората част Алекс направи решителен пробив за 5:4, а след това изравни сетовете с гейм на 0.

В третия сет Лазаров изпусна две точки за пробив при 3:3, а след това допусна брейк за 3:5. Българинът не се предаде и отговори с рибрейк. До края нови пробиви нямаше и така се стигна до тайбрек. В него Алекс се наложи със 7:3 точки.

Със спечелените до момента точки Лазаров ще се изкачи за първи път в кариерата си в топ 400 в световната ранглиста.

Чете се за: 01:47 мин.
Женските волейболни отбори на Левски и ЦСКА научиха опонентите си за Чалъндж къп
15:11, 16.07.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Балкан и Рилски спортист попаднаха във втора урна за Купата на ФИБА Европа
14:59, 16.07.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Българските юношески национали по бокс взеха участие на подготвителен турнир в Латина
14:51, 16.07.2024
Волейболният Левски попадна в група с Ястжембски, Люнебург и Шомон в Шампионска лига
14:35, 16.07.2024
Чете се за: 01:40 мин.