Андреев с нова впечатляваща победа и четвъртфинал на "Чалънджър" в Хелзинки

адриан андреев пропусна три мачбола отпадна турнира чалънджър роан
Снимка: БФ Тенис
19:15, 16.11.2022
Чете се за: 01:40 мин.

Националът на България за Купа "Дейвис" Адриан Андреев се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка от сериите "Чалънджър" в Хелзинки (Финландия) с награден фонд 67960 евро. Българинът победи драматично Матия Белучи (Италия) със 7:5, 3:6, 7:6 (2).

21-годишният софиянец, 220-и в света, навакса изоставане от 2:4 гейма и реализира обрат в първия сет, но във втората част 157-ият в класацията на АТП постигна единствен брейк в шестия гейм, след което изравни резултата. Решаващата трета част премина без пробиви и се стигна до тайбрек. В него Андреев поведе с 4:1, за да се поздрави с краен успех при 7:2 след 173 минути.

Българският тенисист спечели 1850 евро от наградния фонд и 18 точки за световната ранглиста. В следващия кръг Андреев ще се изправи срещу Раул Бранкачо (Италия) или Йеле Селс (Нидерландия).

Втората ракета на България Димитър Кузманов ще изиграе утре следобед срещата си от втория кръг на надпреварата срещу турчина Алтуг Челикбилек.