Англия записа рутинна победа над Малта в квалификация за Евро 2024

23:39, 16.06.2023
Чете се за: 01:42 мин.
Национален отбор пофутбол на Англия

Англия победи Малта с 4:0 в мач от третия кръг на квалификациите за европейското първенство по футбол през 2024 г.

"Трите лъва" поведоха в резултата още в 8-ата минута след автогол на Фердинандо Апап.

Трент Алекзандър-Арнолд удвои аванса за гостите на Националния стадион "Та Али" с плътен удар извън наказателното поле.

Хари Кейн направи аванса класически в 31-ата минута с точно изпълнена дузпа, след нарушение на Матю Гийомиер.

След почивката англичаните продължиха да бележат. След като Хари Кейн отбеляза първата дузпа, резервата Калъм Уилсън също се разписа от бялата точка.

Англия заема челната позиция в група "С" с пълен актив от 9 пункта. Малта се намира на последното 5-о място в подреждането без нито една точка.