Антоанета Костадинова завърши на пето място във финала на 25 метра пистолет на европейското първенство по спортна стрелба в Осиек

Европейското първенство е последният голям форум в спортната стрелба, на който ще се дават директни квоти за Олимпийските игри в Париж това лято.

антоанета костадинова класира финала пистолет европейското първенство спортна стрелба хърватия
Снимка:
16:21, 29.05.2024

Олимпийската медалистка Антоанета Костадинова зае пето място във финала на 25 метра пистолет при жените на европейското първенство по спортна стрелба с малокалибрено оръжие в Осиек (Хърватия).

Българката записа 20 точки във финала.

Титлата спечели представителката на Франция Камий Йеджейевски с 33 точки. Германката Дорийн Венекамп взе среброто с 32, а с бронза остана Аляксандра Пятрова от Беларус с 25 точки.

По-рано днес Костадинова намери място сред финалистките с осми резултат от 583 точки, а с най-добър резултат бе Вероника Майор (Унгария) - 589.

Мирослава Минчева се нареди 12-а с 581 точки в квалификацията, а по-назад останаха другите българки - Лидия Ненчева - 24-а, Ирена Танова - 49-а и Адиел Илиева - 51-а.

В отборното подреждане България (в състав Антоанета Костадинова, Мирослава Минчева и Лидия Ненчева) се класира на четвърто място след Германия, Франция и Унгария.

Европейското първенство е последният голям форум в спортната стрелба, на който ще се дават директни квоти за Олимпийските игри това лято. До момента от българските състезатели квоти за Игрите в Париж имат Антоанета Костадинова и Кирил Киров.

Ивет Горанова, която покори олимпийския връх с хъс и чаровна усмивка (ВИДЕО)
Чете се за: 01:07 мин.
Александър Везенков не спаси Олимпиакос от грешен ход в Евролигата (ВИДЕО)
21:55, 04.10.2024
Христомира Поповска, Стефани Стоева и Гергана Павлова продължават на 1/4-финалите на сънгъл на турнира по бадминтон в София
21:54, 04.10.2024
Чете се за: 02:17 мин.
Даниел Трифонов се класира за два финала на Световната купа по спортна гимнастика за мъже в Унгария
21:35, 04.10.2024