Ашли Барти е първата финалистка на Australian Open

Ашли Барти
12:16, 27.01.2022
Чете се за: 00:57 мин.

Австралийската тенисистка Ашли Барти се класира за финала на първия за годината турнир от Големия шлем - Australian Open. Водачката в схемата не срещна никакви трудности и отстрани американката Медисън Кийс с 6:1, 6:3 за 62 минути.

В битката за трофея Ашли Барти ще срещне победителката от мача Даниел Колинс (САЩ) - Ига Швьонтек (Полша).

Ашли Барти достига до своя първи финал в Мелбърн с нито един загубен сет и едва 21 загубени гейма в първите си шест мача.

Тя е първата представителка на домакините, която стига до спора за титлата на Australian Open след Крис О‘Нийл през 1978 г., която е и последната шампионка на Австралия в турнира.

Опасно постковид усложнение констатираха лекари от ИСУЛ
Кирил Петков: Показахме, че за пръв път има реална воля за борбата с корупцията в България