Аталанта матира Наполи за Купата, ще спори с Ювентус на финала

11:57, 11.02.2021
Чете се за: 00:27 мин.
Европейски футбол

Отборът на Аталанта ще бъде съперник на Ювентус във финала на Купата на Италия, след като победи Наполи с 3:1 у дома в мач-реванш полуфиналите на надпреварата.

Първата среща в Неапол бе завършил при нулево равенство, а в Бергамо възпитаниците на Джан Пиеро Гасперини бяха по-опасни и ефективни в атаката и стигнаха до успеха.

Домакините започнаха отлично двубоя и само след четвърт час дръпнаха с два гола след попадения на Дуван Сапата и Матео Песина. Ирвинг Лосано върна Наполи в двубоя в 53-та минута, но Песин подсигури успеха на своите с втория си гол в 78-та минута.

По този начин Аталанта достигна до финала на Купата за втори път в рамките на три години, а в спора за титлата ще срещне Ювентус, който победи Интер в другия полуфинал.

Финалът за Купата на Италия ще се играе на 19 май.