Аталанта се изкачи до четвъртото място след класика над Емполи

Джанлука Скамака блести за победителите с два гола

Аталанта
Снимка: Facebook: Atalanta Bergamasca Calcio
21:28, 30.10.2023
Чете се за: 01:07 мин.

Аталанта победи Емполи с класическото 3:0 като гост в двубой от 10-ия кръг на италианската Серия "А", игран на стадион "Карло Кастелани".

Джанлука Скамака (5') откри резултата с гол още в началото на срещата. Асистенцията беше на нигериеца Адемола Люкман.

Относо Скамака беше в основата на втория гол за "бергамаските". Той подаде за попадението на Теун Коопмейнерс (29').

В началото на втората част Скамака (51') вкара втория си гол в мача след пас на Мартен де Роон.

Така Аталанта се изкачи на четвърта позиция във временното класиране на първенството с актив от 19 точки. Емполи е на незавидната 18-а позиция със 7 пункта.

ГДБОП разби канал за трафик на наркотици към Турция
"Възраждане" след решението за машините: Гражданите трябва да избират на кого да вярват - на ДАНС или на съда