Атлетик Билбао влоши още повече положението в Севиля и даде сериозна заявка за участие в Шампионска лига

"Червено-белите" се наложиха с 2:0

Атлетик Билбао
Снимка: Facebook: Athletic Club
22:39, 04.01.2024
Чете се за: 02:07 мин.

Атлетик Билбао направи нова крачка към това да участва в Шампионската лига през следващия сезона след победа с 2:0 като гост над Севиля в двубой от 19-ия кръг на испанския футболен шампионат.

Поражението пък допълнително усложни ситуацията при андалусийци, които паднаха за четвърти път в последните си пет мача.

През първото полувреме гостите от Билбао направиха куп пропуски пред вратата на съперника си, но предимството им все пак бе материализирано в попадение. Това стана в 30-ата минута, когато Микел Весга засече с глава центриране от десния фланг и не остави шансове на вратаря на домакините Марко Дмитрович.

Във вторите 45 минути играта се изравни, но това не доведе до положителен резултат за Севиля - напратив, тимът допусна и втори гол във вратата си. Това стана четвърт час преди края, когато центриране на Андер Ерера намери Айтор Паредес и той с шут с десния крак от движение оформи крайния резултат.

Успехът изкачи Атлетик Билбао поне за няколко часа на третото място в класирането с 38 точки, на десет зад лидерите Реал Мадрид и Жирона.

Севиля е на 16-о място с 16 точки, само на една над зоната на изпадащите.

Кръгът в Испания приключва по-късно тази вечер със срещата между Лас Палмас и Барселона.

Земеделският министър съобщи за опити да се заобикалят правилата за внос от Украйна