атлетико мадрид записа трети пореден успех лига
09:09, 02.10.2023
Чете се за: 02:17 мин.
Европейски футбол

Атлетико Мадрид надви Кадис с 3:2 като домакин в двубой от осмия кръг на футболния шампионат в Испания и постигна трета поредна победа. Успехът изкачи Атлетико на четвърто място в класирането с 16 точки и мач по-малко. Кадис вече четири срещи няма победа в Ла Лига и заема 12-о място с 9 точки към момента.

Грандът от Мадрид допусна изоставане от 0:2 до средата на първото полувреме след силно начало за футболистите на Кадис. Бразилецът Лукаш Пиреш изведе гостите напред в 12-ата минута с удар от близко разстояние, а в 27-ата Роджър Мартин бе точен за 2:0 за Кадис.

Атлетико Мадрид намали на 1:2 с попадение с глава на Анхел Кореа в 32-ата минута, а Науел Молина изравни резултата в 46-ата. Победният гол бе дело на Анхел Кореа в 66-ата минута на срещата.

28-годишният аржентински нападател реализира три гола в последните пет мача от Ла Лига.

„Обратът ме прави много щастлив, защото не беше лесно, когато изоставахме с две попадения. Спокойствието на отбора помогна да намерим начин да победим“, заяви старши треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне.

В другата среща от кръга късно снощи Бетис се наложи над Валенсия с 3:0 и заема седмата позиция във временното подреждане с 12 точки. За Валенсия загубата бе втора поредна и отборът държи девето място с 10 точки.

За домакините се разписаха Асане Диао в 41-ата минута, Марк Рока в 52-ата и Абдесамад Езалзули в 85-ата минута на двубоя.

Още Европейски футбол

Вратарят Александър Нюбел не е очаквал да бъде в списъка на Германия за Евро 2024
17:38, 16.05.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Вратарят на Манчестър Сити Едерсон пропуска последните два мача от сезона, обявиха от клуба
17:12, 16.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Може ли Брадли Баркола да попадне в състава на Франция за Евро 2024, Дешан обявява списъка с играчи
16:44, 16.05.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Нагелсман обяви разширения състав на Германия за Евро 2024, дебют за вратаря на Щутгарт Александър Нюбел
09:36, 16.05.2024
Селта остава в Ла Лига след победа над Атлетик Билбао, Атлетико Мадрид се класира за Шампионската лига
09:26, 16.05.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Манчестър Юнайтед се върна на победния път, Челси излезе на шестото място във Висшата лига
08:16, 16.05.2024
Чете се за: 02:45 мин.
Ювентус спечели за 15-и път в историята си Купата на Италия
00:03, 16.05.2024
Чете се за: 04:17 мин.
Кадис спечели андалусийското дерби срещу Севиля и запази шансовете си за оцеляване в Ла Лига
22:56, 15.05.2024
ПАОК оглави класирането в гръцкото първенство по футбол след победа срещу Панатинайкос
22:23, 15.05.2024
Чете се за: 00:57 мин.
Ботев Пловдив спечели Купата на България по футбол за четвърти път в историята си след зрелищен финал с Лудогорец
21:20, 15.05.2024
Чете се за: 03:22 мин.