Аугсбург надигра Айнтрахт Франкфурт за четвърта победа в Бундеслигата

аугсбург надигра айнтрахт франкфурт четвърта победа бундеслигата
Снимка: Tom Weller/dpa via AP
07:00, 04.12.2023

Аугсбург се изкачи в горната половина на таблицата в германското първенство по футбол, след като победи с 2:1 Айнтрахт Франкфурт в мач от 13-ия кръг.

Фредрик Йенсен даде преднина на домакините в 35-ата минута след подаване на Ермедин Демирович, който записа втората си асистенция през второто полувреме. Босненският нападател намери в 58-та минута Яго, който изпрати красив удар до дясната греда за 2:0 в полза на Аугсбург.

Демирович изпусна дузпа в 76-ата минута, а неговият съотборник Фин Дамен си отбеляза автогол две по-късно. Аугсбург обаче не позволи на Айнтрахт да изравни и спечели три точки, които изпратиха отбора на девето място със 17 точки. Франкфурт регистрира трета загуба и е седми в подреждането след 13 изиграни срещи.

В останалите срещи играни в неделя, Байер Леверкузен и Борусия Дортмунд завършиха 1:1, а Майнц 05 загуби домакинството си на Фрайбург с 0:1.