Аугсбург постави под въпрос шампионските абмиции на Борусия Дортмунд

дортмунд възползва грешката шампионите скъси разликата
20:25, 27.02.2022

Двубоят между Аугсбург и Борусия Дортмунд от 24-ия кръг на Бундеслигата завърши при резултат 1:1. Торган Азар откри резултата, а Ноа-Йоел Саренрен-Базее изравни.

През първото полувреме на стадион "ВВК Арена" Торган Азар даде преднина на тима си. Белгиецът завърши пробива си в наказателното поле с точен изстрел в долния ляв ъгъл на противниковата врата.

След почивката Дониел Мален се опита да удвои аванса на гостите, но Рафал Гикивич изби удара му в гредата.

Домакините търпеливо чакаха своя момент и в 78-ата минута възобновиха равенството. Ноа-Йоел Саренрен-Базее бе точен след удар с глава, за да оформи крайния резултат.

Борусия Дортмунд заема втората позиция в класирането с актив от 50 точки, с 8 по-малко от лидера Байерн Мюнхен. Аугсбур се измъкна от зоната на изпадащите. Тимът е 15-и в подреждането с 23 пункта.