С военен ритуал и награждаване на военнослужещи Авиобаза "Безмер" отбеляза 70 години от създаването си. Пред паметната плоча на загиналите при изпълнение на служебния си дълг летци бяха поднесени венци и цветя.
Над базата прелетяха самолети и хеликоптери от състава на Военновъздушните сили. Предварително обявения ден на отворените врати беше отменен заради противоепидемичните мерки.
Авиобаза "Безмер" е създадена на 5 октомври 1951 година като 22-ри изтребителен авиополк на аеродрум "Граф Игнатиево".
През 1955 година авиополкът е пребазиран на летище "Безмер". Миналата година осемте Су-25 в авиобазата и 16 двигателя за тях бяха модернизирани в авиоремонтен завод в Беларус. В ремонта на щурмовите самолети бяха вложени 82 милиона лева.
Автор: Румяна Стефанова
Мръсен въздух в София: И днес в градския транспорт се пътува със зелен билет
Външният министър за починалия в САЩ българин: Имам увереност в действията на американските власти
САЩ задържаха втори танкер на Венецуела, според Каракас е акт на пиратство