Байерн Мюнхен нанесе първа загуба на Фрайбург

Байерн Мюнхен Роберт Левандовски Лирой Сане
18:25, 06.11.2021

Байерн Мюнхен победи Фрайбург с 2:1 в мач от 11-ия кръг на Бундеслигата. Леон Горецка и Робърт Левандовски бяха точни за баварците, а Яник Хаберер върна един гол в добавеното време на срещата. Фрайбург бе единствения отбор без шампионатно поражение.

През първата част домакините играеха по-офанзивно и атаките им дадоха резултат в 30-ата минута, когато Леон Горецка се разписа с изстрел в наказателното поле.

След почивката германецът имаше добра възможност да удвои головата си сметка за деня, но ударът му се отби от дясната греда.

В 75-ата минута Робърт Левандовски също записа името си сред голмайсторите, след като засече подаване във вратарското поле на Лирой Сане за 2:0. Това бе гол № 100 за тима в шампионата през календарната година. С подобно постижение може да се похвали само Кьолн, който бележи 101 попадения през 1977 г.

В добавеното време на срещата Яник Хаберер успя да намали пасива на тима си за крайното 2:1 след силен удар в далечния ъгъл.

Байерн Мюнхен заема лидерската позиция в класирането с актив от 28 точки. Фрайбург е 3-и с 22 пункта.