Байерн Мюнхен вкара седем гола на Боху и еднолично поведе в Бундеслигата

байерн мюнхен вкара седем гола боху еднолично поведе бундеслигата
20:59, 21.08.2022
Чете се за: 01:40 мин.

Отборът на Байерн Мюнхен се саморазправи с Бохум и спечели с гръмкото 7:0 като гост в мач от третия кръг на германската Първа Бундеслига. Шампионите не дадоха никакви шансове на непретенциозния съперник и убиха интригата с четири гола до почивката.

Лирой Сане откри в четвъртата минута след асистенция на Кингсли Коман. Матайс Де Лихт, преди Коман да ознаменува силното си представяне с гол. В края на полувремето френският национал асистира и на Садио Мане за 4:0. След паузата бившият нападател на Ливърпул вкара дузпа, а автогол на Кристиан Гамбоа и точна интервенция на влезлия от пейката Серж Гнабри оформиха разгрома за Юлиан Нагелсман и компания.

Байерн оглави еднолично класирането с пълен актив от девет точки след първите си три срещи и голова разлика 15:1. Бохум е последен с три загуби от три мача, а в следващия кръг гостува на Фрайбург, докато шампионите на Германия са домакини на стартиралия силно сезона Борусия Мьонхенгладбах.

След смъртта на баба Мария: Неда Диманова вече бие камбаните в храма "Свети Александър Невски"
Докерите в най-голямото пристанище за товарни кораби във Великобритания излязоха на протест