Байерн Мюнхен вкара шест гола на Шалке и дръпна с четири точки на върха в Бундеслигата

байерн мюнхен вкара шест гола шалке дръпна четири точки върха бундеслигата
18:45, 13.05.2023
Чете се за: 01:47 мин.

Отборът на Байерн Мюнхен разби Шалке 04 с 6:0 у дома в мач от 32-ия кръг на германската Първа Бундеслига. На "Алианц Арена" шампионите не оставиха шансове на "кралскосините" и отново водят с четири точки на основния преследвач Борусия Дортмунд в битката за титлата.

Томас Мюлер и Йошуа Кимих от дузпа осигуриха комфортен аванс на мюнхенци до почивката. След 15-минутната пауза Серж Гнабри бе точен на два пъти, а по едно попадение добавиха още резервата Матис Тел и Нусаир Мазрауи. В класирането отборът на Томас Тухел е с 68 точки, на четири пред Дортмунд, който тази вечер приема Борусия Мьонхенгладбах. Шалке продължава борбата за оцеляване, като остава в зоната на плейофа за влизане/оставане с 30 точки, на две пред намиращия се под чертата Щутгарт, който е с мач по-малко, и на една и две съответно от заемащите 15-о и 14-о място в таблицата Бохум и Хофенхайм.

В следващия кръг тимът от Гелзенкирхен посреща Айнтрахт Франкфурт, докато за Байерн предстои домакинство на РБ Лайпциг.