България е внесла жалба срещу пакет "Мобилност" в съда на ЕС преди около две седмици. Това съобщи евродепутатът от Европейската народна партия Андрей Новаков.
Той уточни, че по всяка вероятност това са направили и Полша, Унгария, Литва, Латвия и Кипър.
Според Новаков решението на Съда може да се очаква в рамките на година.
Той припомни, че има гратисен период от 18 месеца, през които няма да се прилагат най-неблагоприятните от закона разпоредби за нашата държава и други страни членки от периферията на ЕС разпоредби. Една от тях е връщането на камиона в страната, в която е регистрирана фирмата, на всеки 8 месеца.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Иван Шишков за пътната инфраструктура: На картата на България липсват много пътни трасета
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско