България с двама боксьори на турнир в Кувейт

Уилиам Чолов
Снимка: БФБ
14:50, 19.07.2022
Чете се за: 01:25 мин.

България ще бъде представена от двама боксьори на турнир в Кувейт. Надпреварата стартира на 20 юли, като се провежда за пръв път в историята.

На ринга ще се качат европейският сребърен медалист при мъжете – Ергюнал Себахтин (48 кг) и многократният призьор при младежите Уилиам Чолов (75 кг). Отборът ни е воден от специалиста Борислав Бояджиев.

Очаква се конкуренцията в Кувейт да бъде изключително сериозна. Заявки са изпратили от почти всички азиатски страни, сред които Узбекистан, Казахстан, Япония и Тайланд. От Европа представители ще има от България, Украйна и Германия.

Турнирът е първи за Ергюнал Себахтин от толкова голям ранг, след спечеления медал от Европейското първенство. Уилиам Чолов пък се възстановяваше от травма на ръката и също ще види на какво ниво е.

Димитър Кузманов се класира за втория кръг на турнир по тенис от сериите Чалънджър в Маутхаузен
17:11, 07.05.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Жирона търси алтернатива в съседна Барселона да приема мачовете от Шампионската лига
Чете се за: 01:47 мин.
Фейт Кипиегон: Основната ми цел е да защитя титлата на 1500 м.
16:03, 07.05.2024
Чете се за: 02:15 мин.
Флуминензе обявява Тиаго Силва в близките седмици
15:50, 07.05.2024
Златната топка на Диего Марадона от световното първенство през 1986 година ще бъде продадена на търг във Франция
Чете се за: 02:05 мин.
Виктория Томова не успя да се класира за основната схема на турнира от сериите WTA 1000 в Рим
15:10, 07.05.2024
Чете се за: 02:30 мин.
Карло Анчелоти: Андрий Лунин ще играе
15:04, 07.05.2024
Чете се за: 03:02 мин.
Системата за откриване и неутрализиране на дронове, която ще бъде използвана в Париж 2024, е под очакваните стандарти за сигурност
14:58, 07.05.2024