България с нови два финала на Световната купа по спортна гимнастика

божидар златанов спечели шест медала отделните уреди държавното първенство
Снимка: Александър Филипов
21:47, 02.09.2023

Българските състезатели се класираха за още два финала на Световната купа по спортна гиманстика, която се провежда в Мерсин (Турция).

Втория квалификационен ден започна отлично за Божидар Златанов и Кевин Пенев, които направиха стабилно представяне и се класираха за финала на прескок. Златанов получи за изпълнението си оценка от 14.100 точки, а Пенев има 14.025, което им отреди място в топ 8 съответно с пети и шести резултат.

Една позиция раздели Божидар Златанов от най-добрите на финала на халки. Възпитаникът на Сергей Стоянов е първа резерва - 9-и с 13.200 точки. Другият национал Кевин Пенев получи 12.100 точки и зае 15-а позиция в подреждането.

Най-слаба днес се оказа квалификацията на висилка. Еди Пенев и Йордан Александров не успяха да оправдаят очакванията и след допуснати грешки двамата останаха извън финала. С резултат от 12.150 точки Александров завърши на 13-о място, а Пенев е 14-и с 11.900 точки.

На финалите утре България ще има представители в четири от шестте уреда, след като вчера Еди Пенев се класира сред най-добрите осем на земя, а Йордан Александров намери място сред финалистите на успоредка.

Байерн Мюнхен постигна трета шампионатна победа след обрат в края над Борусия Мьонхенгладбах
Опасна мода: Младежи играят с лазери и заслепяват пилоти