Снимка: ФАФА
от БНТ , Източник: БНР
15:38, 10.09.2023
Чете се за: 01:42 мин.

Още два медала спечелиха българските състезатели на Европейските игри за спортисти със Синдром на Даун, които се проведоха в италианския град Падуа.

Двукратният шампион Александър Асенов спечели трето отличие, след като зае второ място в дългия скок с резултат от 3.83 метра. В първите два дни Асенов триумфира в спринта на 100 метра и в трибоя.

С постижение от 6.92 метра в тласкането на гюле Боян Вандов пък се окичи с бронз.

С общо 9 отличия България е на 6-то място в класирането по нации. Равносметката за възпитаниците на Федерацията по адаптирана физическа активност, ръководена от Слав Петков е 9 отличия – 2 златни (Александър Асенов – 100 метра и трибой), едно сребърно (Александър Асенов – дълъг скок) и 6 бронзови (Радена Ангелова – трибой, дълъг скок, 100 метра, Ромонола Сикандер – 800 метра спортно ходене, Боян Вандов – тласкане на гюле и щафета 4 по 100 метра - Романола Сикандер, Радена Ангелова, Боян Вандов и Александър Асенов).

Първи са спортистите на Турция с 33 медала – 15 златни, 9 сребърни и 9 бронзови.