България със сребро от Световната купа по естетическа гимназия в София

българия сребро световната купа естетическа гимназия софия
от БНТ , Източник: БНР
17:52, 02.04.2023
Чете се за: 02:05 мин.

Първият национален отбор на България спечели сребърен медал по време на Световната купа по естетическа групова гимнастика, която завърши днес в зала "Левски София" в София.

Световните ни шампионки от миналата година Сияна Табакова, Карина Нейкова, Дария Капсъзова, Яна Стайкова, Мария Мехлемова, Християна Ковачева, Виктория Берова, Сибила Кърпачева днес изиграха отлично своята композиция и получиха най-високата оценка от 28.100 точки.

По този начин българките събраха сбор от 54.800 пункта, но в крайна сметка обаче това не се оказа достатъчно за златния медал, който стана притежание на отбора на Минетит от Финландия, който събра актив от 54.900 точки.

Трети в крайното класиране се нареди другият финландски представител OVO Team с 53.200, който изпревари в битката за бронза втория български отбор.

Световните ни вицешампионки за девойки от миналата година Дария Войнова, Никол Златкова, Кристиaна Дойчева, Мария Стаменова, Никол Ангелова, Анжелика Казакова, Рая Сръндева и Катрин Тасева днес показаха много силна игра, но общият им резултат от 52.550 точки бе достатъчен само за четвъртата позиция.

В турнира "Чалънжд къп", където няма български тим, златото спечели финландския OVO Junior Team със сбор от 53.200 точки.