България стартира Лигата на нациите при жените със загуба от Нидерландия

18:30, 14.05.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Български национален отбор по волейбол за жени
Снимка: Startphoto.bg

България загуби от Нидерландия с 0:3 (14:25, 20:25, 22:25) в първия си мач от тазгодишното издание на Лигата на нациите при жените.

Още през първия гейм нидерландските волейболистките показаха желанието си за победа, като изградиха двуцифрена преднината и поведоха след 25:14.

Във втората част българските "лъвици" поведоха за първи път в хода на срещата. Равенството се задържа до 19:19, след което нидерландките удвоиха аванса си в геймовете.

Заключителната трета част волейболистките на Лоренцо Мичели водеха с 4 точки при 13:9, но сценарият от втората част се повтори. Макар да водеха с 19:16, родните състезателки допуснаха 7 поредни точки и отстъпиха пред своя опонент.

Селесте Плак завърши с 12 точки за Нидерландия, а Мирослава Паскова реализира 11 пункта за България.

На трибуните в Анталия беше и президентът на Българската федерация по волейбол Любомир Ганев.

В следващата си среща България ще премери сили с Япония на 16 май, четвъртък, от 17:00 часа.

Служебният финансов министър Людмила Петкова участва в среща на ЕКОФИН в Брюксел
Делото за смъртта на двамата полицаи в Бургас: Прокуратурата е категорична – сблъсъкът е умишлен