България U15 допусна тежка загуба от Словения в приятелска среща по футбол

българия u15 допусна тежка загуба словения приятелска среща
Снимка: БФС
16:57, 24.10.2023
Чете се за: 01:50 мин.

Юношеският национален отбор на България по футбол до 15 г. загуби първата си проверка срещу Словения като гост с 0:4.

Двубоят се игра при непрестанен дъжд, а индивидуални грешки в нашата отбрана позволиха на съперника да се поздрави с изразителен успех.

Още в началото грешка на българския страж Александър Панайотов доведе до ранен гол в нашата врата, а малко след четвърт час игра домакините вече водеха с 2:0.

През второто полувреме младите "лъвчета" инкасираха още две попадения в своята врата, с което бе фиксирана и загубата с 0:4.

В четвъртък (26 октомври) предстои да се изиграе и втората проверка между формациите на Словения и България до 15 г., а началният час на срещата е 14:00.

Съставът на България U15:

12. Александър Панайотов (46 – 23. Дамян Дамянов), 2. Мартин Гайдев (46 – 18. Мартин Ковачев), 3. Димитър Кънев (63 – 7. Димитър Маринов), 4. Максимилиан Лазаров (53 – 16. Габриел Керезов), 5. Ангел Тодоров (53 – 14. Димитър Буколски), 6. Александър Вутов (53 – 13. Баки Ахмед), 8. Ернан Ангелов (46 – 20. Андрей Нешев), 9. Габриел Йорданов (66 – 21. Виктор Добрев), 10. Николай Попов (62 – 15. Денислав Василев), 11. Преслав Стойков (46 – 17. Лазар Петров), 19. Васил Иванов (62 – 22. Петър Нешев).

Селекционер: Калоян Георгиев

Сдружение ПФК Ботев: Всякакви опити за намеса в клубните дела са недопустими и вредни за развитието на клуба