България в топ 10 по медали на Европейското по бокс в Ереван

българия топ медали европейското бокс ереван
Снимка: БФБ
12:01, 29.05.2022

България ще заеме място в топ 10 по спечелени отличия на Европейското първенство по бокс за мъже, което се провежда в Ереван.

На шампионата на Стария континент участват 219 боксьори от 39 страни. Само 20 държави обаче успяха да излъчат поне един медалист след края на 1/4-финалите.

Родните национали стигнаха до 3 полуфинала.

Днес на ринга ще се качат Ергюнал Себахтин (48 кг), Даниел Асенов (54 кг) и Хавиер Ибаниес (57 кг). Те си гарантираха минимум бронзови медали от първенството, с което поставиха страната ни на седмо място по брой отличия на Европейското първенство.

Лидер е Италия със седем медалисти, следвани от Англия и Испания с по 5, както и от домакините от Армения, Грузия и Украйна с по 4 отличия.

Полуфиналите стартират днес от 13:00 часа със следобедната сесия. Във втория мач от програмата, около 13:15, Ергюнал Себахтин ще се изправи срещу Леонардо Еспозито (Италия). 30-ина минути по-късно, в четвъртия сблъсък от списъка, Даниел Асенов ще боксира с ирландеца Дилън Ийгълсън.

Във вечерната сесия, която стартира от 17:00 часа, е предвиден Хавиер Ибаниес. Натурализираният кубинец ще срещне представителя на домакините Артур Базеян в четвърти мач, който трябва да започне около 17:45 ч.

Ралица Митева е полуфиналистка на Световната купа по модерен петобой в София
21:15, 08.05.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Балкан показа шампионски манталитет и спечели първия мач от серията с Черноморец
21:05, 08.05.2024
Спортни новини 08.05.2024 г., 20:50 ч.
20:50, 08.05.2024
Олимпийският огън пристигна в Марсилия и бе посрещнат от 150 000 души
20:39, 08.05.2024
Чете се за: 02:27 мин.
В Стара Загора бе открито тазгодишното издание на Националната спортна универсиада
20:10, 08.05.2024
Чете се за: 03:00 мин.
Адриан Андреев пропусна два мачбола и отпадна във втория кръг на турнир в Италия
Чете се за: 02:12 мин.
България загуби във финала на четиристранния турнир на Европейската федерация по минифутбол в Словакия
18:00, 08.05.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Европейската вицешампионка на прескок Валентина Георгиева беше посрещната в родния си клуб Левски-Спартак по шампионски
17:53, 08.05.2024
Чете се за: 04:37 мин.