Мариета Георгиева достигна Южния полюс след като измина 110 км със ски в ледените условия Антарктида. Тя развя българския флаг на най-южната точка на Земята и стана първата българка, преминала разстоянието от т.нар. „последен градус“ до полюса.
Експедицията е част от мисията „Малки изследователи – от Еверест до Антарктида“, която цели да вдъхновява децата да мечтаят, да учат и да откриват света.
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг