Българските девойки спечелиха 12 медала на турнир по художествена гимнастика в Солун

българските девойки спечелиха медала турнир художествена гимнастика солун
07:46, 19.02.2024
Чете се за: 01:02 мин.

Българските състезателки спечелиха 12 медала от международния турнир по художествена гимнастика "ROYAL CROWN" в Солун, Гърция.

Страната ни беше представена в надпреварата от националните състезателки Магдалена Вълкова, Алекса Рашева и Александра Шалуева при девойките, които завоюваха 7 златни, 4 сребърни и 1 бронзово отличие.

В многобоя шампионка Александра Шалуева, а българският триумф бе допълнен от Рашева и Вълкова, които също се качиха на подиума.

На отделните уреди Алекса Рашева спечели златото на обръч и топка, а на лента остана втора. Магдалена Вълкова пък триумфира във финала на лента, докато на обръч и топка се окичи със среброто.

При родените 2009 година Шалуева заслужи титлата на обръч, на топка и на бухалки.

Съдия за България на това състезание беше Росина Атанасова.

Сигнал от жители на Девня, че тежки камиони минават с висока скорост през квартал Повеляново
Ремонт за 10 дни: Ограничава се движението в участък на АМ "Тракия" в района на Бургас