балкан ботевград трета поредна победа балканската лига
Снимка: БК Балкан (Ботевград)
22:52, 08.03.2022
Чете се за: 01:07 мин.

Балкан победи Ирони Нахария с 87:73 точки в мач от от четвъртия кръг на група "D" от втория етап в Балканската лига.

През първата четвърт израелците изградиха двуцифрена преднина при резултат 24:13. Ботевградчани успяха да се върнат в мача и поведоха с точка на почивката след 40:39. Станимир Маринов получи травма в дясното рамо и принудително бе заменен.

След почивката възпитаниците на Небойша Видич реализираха най-резултатната си част и след 29 точки изградиха комфортна преднина. В заключителните 10 минути от срещата домакините поддържаха преднината си в зала "Арена Ботевград" и заслужено се поздравиха с успеха.

Най-резултатен бе Стефон Бранч от тима на гостите с 13 точки.

Ирони Нахария заема лидерската позиция в класирането с актив от 3 победи и 1 загуба. Балкан е втори в подреждането с 2 успеха и 1 поражение.