12:55, 02.02.2020
Чете се за: 00:55 мин.
Български баскетбол
балкан води левски лукойл кръг нбл

Балкан остана с точка начело на класирането в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ), след като ботевградчаните и Левски Лукойл спечелиха мачовете си от 18-ия кръг. Шампионите надвиха Спартак със 100:75 (21:22, 29:20, 21:24, 29:9), докато "сините" спечелиха със 107:81 (25:21, 28:17, 26:21, 28:22) срещу Академик Бултекс 99 в Пловдив.

Спартак спечели изненадващо първата четвъртина с точка разлика, но Балкан коригира пропуските в защита в началото на втората. Дайшон Найт изравни за 22:22 и даде преднина на ботевградчаните с втората си стрелба от нарушение, а с още две точни хвърляния от линията и кошове на Кейси Бенсън и Крис Минков домакините поведоха с 29:22.

Балкан завърши първото полувреме с преднина от осем точки и не позволи повече на Спартак да се доближи до обрат. Найт завърши мача с 24 точки, а други четирима от домакините записаха двуцифрен актив. Димитър Мариченски и Константин Коев вкараха по 18 точки за плевенчаните.

Левски Лукойл пък не остави шанс на Академик Бултекс и атакува победата още от старта. Асен Великов и Йордан Минчев вкараха поредни тройки в рамките на 44 секунди в началото първата част и "сините" поведоха с 11:4, а Йънг вкара три стрелби от нарушение и серията продължи до 9:0.

Академик Бултекс се върна в мача през втората четвъртина и съкрати изоставането си на две точки, но нови тройки на Чавдар Костов и Венцислав Петков, както и серия от успешни атаки, дадоха преднина от 15 точки в полза на Левски Лукойл до полувремето.

"Сините" направиха разлика от 26 точки до сирената и спечелиха заслужено. С основен принос бе Йънг, който записа дабъл-дабъл с 24 точки и 12 асистенции, а други петима от Левски Лукойл завършиха с двуцифрен актив. Шакир Смит вкара 21 точки за Академик Бултекс.

Чете се за: 00:35 мин.
Нова загуба за българските национали по баскетбол до 20 г.
Чете се за: 01:50 мин.
Женският отбор на България до 20 години със служебна победа на европейското първенство
20:17, 11.07.2024
България U20 откри с победа втория етап на еврошампионата по баскетбол за девойки в София
20:08, 10.07.2024