Балкан записа домакинска победа в Балканската лига

балкан ботевград справи лесно берое дома
Снимка: БК Балкан (Ботевград)
19:30, 12.01.2022
Чете се за: 01:05 мин.

Балкан победи Макаби Хайфа с 88:81 точки в мач от груповата фаза на Балканската лига.

В първата четвърт и двата отбора записаха най-резултатните си части в зала "Арена Ботевград". Домакините реализираха 29 точки, а опонентите им записаха 27 пункта. До почивката преднината на ботевградчани нарасна до 7 точки при резултат 49:42.

След паузата възпитаниците на Небойша Видич записаха двуцифрена преднина след 52:42. В заключителните 10 минути от сблъсъка най-голямата преднина за домакините от 13 точки дойде при 88:75, за да може заслужено да се поздравят с успеха.

Най-резултатен на паркета бе Димитър Димитров, който се отчете с 27 пункта.

Балкан заема втората позиция в група "А" с актив от 4 победи и 2 загуби. Макаби Хайфа остава 4-и с 2 успеха и е поражения, но и с мач по-малко.

Искрен Арабаджиев: Пенсионерите ще бъдат компенсирани през февруари
Буяр Османи: Петков идва на 18 януари, на 25-и - съвместно правителствено заседание