Българската академия на науките (БАН) подписа Национална харта на паметта – документ, посветен на съхраняването на спомена за героите на България. Председателят на БАН, Евелина Славчева, участва в церемонията, която е част от инициативата "Незнайните герои".
Ученици от училище "Д-р Петър Берон" в Свиленград първи приеха "Фенер на паметта" – пътуващ символ, който ще ги насърчи да откриват и представят свои незнайни герои от историята. "Паметта на нашите предци е неотменна част от националната ни идентичност", се казва в Хартата.
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Иван Иванов: Твърденията на министър Шишков за пътното строителство са абсолютно неверни