от Борил Гочев , Източник: БНР
22:15, 19.07.2020
Чете се за: 00:32 мин.
барселона финишира

Барселона завърши сезона в испанското футболно първенство с разгромна победа с 5:0 над Алавес като гост.

Категоричният успех бе малка утеха за каталунците, които остават втори в крайното класиране с 82 точки след шампиона Реал Мадрид.

Тийнейджърът Ансу Фати даде аванс на гостите в 24-тата минута, когато засече от воле центриране на Лионел Меси. За капитана на Барселона това бе 21-ва асистенция през сезона, което е абсолютен рекорд в историята на испанския футбол.

Самият Меси покачи на 2:0 в 34-тата минута, когато бе намерен от младия Рики Пуич, а секунди преди почивката Луис Суарес с глава покачи на 3:0 в полза на гостите.

Барселона не намали темпото и през второто полувреме и направи успеха си дори по-изразителен. В 57-мата минута Пуг се отчете с второ завършващо подаване в мача, като автор на гола стана Нелсон Семедо.

Крайното 5:0 бе оформено в 82-рата минута, когато Меси от движение записа 23-тия си гол в Ла Лига за сезона.