11:25, 28.09.2020
Чете се за: 00:30 мин.
Европейски футбол
барселона громи официалния дебют куман

Отборът на Барселона спечели първия си мач от новия сезон в Ла Лига, след като разби Виляреал с 4:0 у дома в мач от третия кръг на шампионата.

В официалния си дебют начело на каталунците Роналд Куман заложи на Антоан Гризман на върха на атаката, а зад французина действаха Лионел Меси, Филипе Коутиньо и младият Ансу Фати.

На "Ноу Камп" домакините изглеждаха пределно мотивирани и поведоха с 2:0 още до 20-та минута след две попадения на Фати.

В 35-та минута Меси, който бе близо до раздяла с клуба през лятото, покачи на 3:0, а автогол на Пау Торес оформи крайния резултат точно преди почивката.

През второто полувреме дебют за Барса направи и новото попълнение Миралем Пянич, който се появи в игра в 78-та минута.

По този начин Барселона започна успешно ерата Роналд Куман, като през тази седмица за каталунците предстои гостуване на Селта и домакинство на Севиля.