Барселона не успя да победи Галатасарай на "Ноу Камп"

барселона успя победи галатасарай ноу камп
23:56, 10.03.2022
Чете се за: 02:32 мин.

Отборът на Барселона завърши наравно 0:0 като домакин на Галатасарай в първи двубой от осминафиналите на шампионската лига.

Първият отличен шанс за откриване на резултата се появи в 27-ата минута и бе на сметката на домакините. Каталунците получиха правото да изпълнят пряк свободен удар от границата на наказателното поле, но блестящият удар на Мемфис Депай бе спасен с една ръка от стража на гостите Иняки Пеня, който е юноша на Барса.

Десетина минути по-късно Керем Актюркоолу направи силен индивидуален пробив отляво на нападението, нахлу в пеналтерията на "блаугранас" и стреля, но след рикошет в крака на Ерик Гарсия, топката профуча над горната греда.

В самия край на полувремето Пеня отново демонстрира отличен рефлекс при изненадваш удар по диагонала от границата на наказателното поле на Депай.

Четвърт час преди края на редовното време Адама Траоре центрира в наказателното поле, след разбъркване топката се озова в резервата Обаемянг, който стреля от задна ножица, кълбото отиде право в краката на Френки Де Йонг и се удари в страничния стълб на Галатасарай.

Три минути след това Бафетимби Гомис бе изведен зад отбраната на Барселона и прати топката в мрежата на Тер Стеген, но попадението бе отменено заради засада на футболиста.

Реваншът e след седмица, на 17 март, в Истанбул от 19:45 часа българско време.

В друг по-интересен двубой от вечерта, тимът на Аталанта обърна като домакин Байер (Леверкузен) до крайното 3:2 и си осигури предимство преди реванша след седмица, а по-рано неколкократният носител на трофея Севиля победи с минималното 1:0 Уест Хем на своя "Рамон Санчес Писхуан".

Реал (Бетис) - Айнтрахт (Франкфурт) 1:2

ПСВ и Копенхаген сътвориха истински спектакъл в Лигата на конференциите след 4:4 в Айндохвен
Аталанта и Байер (Леверкузен) не изневериха на стила си в петголово шоу в Бергамо