Барселона си поигра с огъня, но се класира за 1/8-финалите за Купата на Краля

Каталунците победиха Барбастро с 3:2

Барселона
Снимка: Facebook: FC Barcelona
08:15, 08.01.2024

Барселона се класира за 1/8-финалите за Купата на Краля, след като победи четвъртодивизионния Барбастро с 3:2 в двубой, игран на стадион "Мунисипал де Депортес".

Каталунците дръпнаха в резултата след голове на Фермин Лопес (18') и Рафиня (51'), докато домакинтие върнаха гол чрез Адрия де Меса (60'). В края на мача Роберт Левандовски (88') бе точен от дузпа, а в добавеното време домакините също се разписаха от бялата точка чрез Марк Прат (90'+3'), като направиха последните минути много напрегнати, но в крайна сметка Барса задържа аванса си и се калсира напред.

В друг мач от Купата на Краля, игран по същото време, елитният Реал Сосиедад победи третодивизионния Малага с минималното 1:0 на "Ла Росаледа". Единственото попадение в срещата бе дело на Ейнар Галилеа (49'), който си отбеляза автогол.

Михаил Миков: Полицаите се въздържат да упражняват дадените им правомощия заради случаи като Стара Загора
Протест пред Съдебната палата във Велико Търново на близки на загинали и ранени в катастрофа