Белгия победи Естония с 5:0 в европейска квалификация от Група F

белгия победи естония европейска квалификация група
08:47, 13.09.2023
Чете се за: 01:25 мин.

Националният отбор на Белгия победи Естония с 5:0 в европейска квалификация от Група "F", играна в Брюксел. Два гола за "червените дяволи" вкара таранът Ромелу Лукаку в началото на второто полувреме.

Преди него точни за Белгия бяха Ян Фертонген и Леандро Тросар, а в края на мача се разписа и Шарл де Кетеларе след асистенция на новото попълнение на Манчестър Сити Жереми Доку.

Белгия продължава да води в класирането на групата, но рамо до рамо с тима на Австрия, който се наложи при гостуването си на Швеция с 3:1. Първото полувреме на мача в Стокхолм завърши без голове, но за четвърт част след почивката Михаел Грегорич и Марко Арнаутович на два пъти гарантираха трите точки на австрийците.

Едва в последната минута Емил Холм отбеляза почетния гол за шведите след асистенция да Деян Кулушевски.

17:53, 17.08.2024
Шестима борци ще представляват България на световното първенство за кадети в Аман
Чете се за: 02:22 мин.
Българският защитник Димитър Папазов дебютира за Примаверата на Болоня с гол срещу Интер
Чете се за: 01:50 мин.
С гол на Маркиньос в 90-ата минута Бразилия надигра Перу в световна квалификация в зона "Южна Америка"
Испания постигна разгромна победа над Кипър в евроквалификационен мач от Група А