Берое на победа от баскетболната титлата при жените

21:01, 21.04.2021
Чете се за: 00:36 мин.
Баскетбол
берое победа баскетболната титлата жените

Берое (Стара Загора) победи гостуващия Монтана 2003 с 85:71 и поведе с 2:1 успеха във финалната серия на женското баскетболно първенство на България. Играе се до три успеха в пет мача, а следващата среща е на 24 април отново в Стара Загора. Евентуален пети двубой би бил на 26 април в Монтана.

Възпитаничките на Таня Гатева, които този сезон спечелиха Купата на България и Адриатическата лига, са само на един успех от титлата, която могат да спечелят в собствената си зала още в петък. Старозагорки изиграха силно първо полувреме, след което водеха с 49:28. Защитаващият титлата си тима на Монтана 2003 игра по-добре в третата част и намали изоставането си на 52:63.

Баскетболистките на Берое поддържаха двуцифрен точков актив в последните 10 минути, 78 секунди преди сирената имаха аванс от 18 точки при 85:67 и без проблеми спечелиха мача.

Виолина Кочева вкара 21 точки за победителките, 19 точки и 5 борби добави Гергана Иванова, 14 точки вкара Теодора Динева, а с 12 точки и 6 борби е Радостина Христова.

За Монтана Изабела Рамона се отличи с 21 точки и 7 борби, 15 точки отбеляза Христина Иванова, а 10 - Дебора Филипова.

Посланикът на САЩ се срещна с президента Радев и с вицепремиера в оставка Екатерина Захариева