Берое се изкачи на второто място след победа над Славия в София

09:06, 15.09.2020
Чете се за: 02:13 мин.
Български футбол
берое изкачи второто победа славия софия

Отборът на Берое (Стара Загора) се наложи с 2:0 над Славия като гост в мач от 5 кръг на efbet Лига.

„Зелено-белите“ започнаха по-добре срещата и успяха да открият резултата в 18-та минута чрез Алиун Фал.

Шест минути след подновяване на играта Христо Попадийн си отбеляза автогол и оформи крайното 0:2 за сътава от Стара Загора.

Това е втора поредна победа за "беройци" в шампионата.

Първо полувреме:

Берое пое инициативата в началните минути на срещата и първи стигна до голова опасност.

В 3-та минута Макоута получи на фланга и центрира в пеналта, където фал засече топката, но ударът му мина над вратата.

Две минути след това Минчев стреля от дистанция и затрудни максимално Стеригиакис, който изби, но Конте стигна първи до топката и стреля.

Вратарят на домакините се намеси отново и изби в краката на Фал.

Нападателят веднага стреля, но ударът му мина над вратата.

"Славистите" стигнаха до първата си опасност в 15-та минута след изпълнение на корнер.

Кръстев центрира, а бранител в зелено изби.

Топката обаче попадна във Виячки, който намери топката отлично от въздуха, но Василев спаси.

Две минути след това Макоута пое топката пред накзателното поле и стреля много опасно, но Стеригиакис изби в корнер.

Минчев центрира от ъгловия уда, Ангелов игра с глава, а Мезаг успя да продължи топката.

Стражът на домакините не успя да се намеси и улови, получи се сериозно разбъркване, а най-съобразителен бе Алиун Фал, който прати топката в мрежата от близка дистанция – 0:1.

"Белите" организираха добра атака в 26-та минута, когато Кръстев напредна и намери Кирилов в пеналта.

Той пое топката и шутира, но след рикошет кълбото излезе в корнер.

След центрирането топката бе избита и попадна отново в Кирилов, но този път играчът на „белите“ изпрати топката в аут.

В 33-та минута Макоута открадна топката и пробяга цялата половина на съперника, след това предостави за Цветков, който намери Стоянов на другия фланг.

Бранителят центрира в пеналта, където Фал игра с глава, но не намери очертанията на вратата.

Четири минути след това при нова добра атака за „Берое“ Стоянов центрира отново в наказателното поле, но Фал не успя да намери добре топката и стражът на домакините улови без проблем.

Минута преди края на полувремето Стоев засече центрирана отляво топка, но ударът му мина над вратата.

Това бе всичко за първата част и Берое се оттегли на почивка с гол преднина.

Второ полувреме:

Три минути след подновяване на играта Фуртадо напредна по фланга и центрира в пеналта, където Еривалдо засече с глава, но прати топката над вратата.

В 51-та минута гостите от Берое поведоха с 0:2.

Стив Фуртадо проби и центрира остро в пеналта, където Попадийн прати топката в собствената си мрежа.

Две минути след това Кирилов напредна и стреля от границата на пеналта, но топката мина над вратата.

В 55-та минута Калоян Кръстев центрира много опасно и намери Попадийн, но ударът на защитника мина над опразнената врата.

Шест минути по-късно Стоянов напредна по левия фланг и предостави отлично подаване за Еривалдо, който успя да засече топката, но не намери очертанията.

В 67-та минута Макоута организира бърза атака и намери Фуртадо на фланга, който центрира, но Фал не успя да нанесе удар към вратата.

Берое реализира и трети гол във вратата на Славия, но той бе отменен заради засада.

Макоута открадна топката и комбинира с Еривалдо.

Той напредна и му върна кълбото в пеналта, а Макоута предостави за Кукула, който прати топката в мрежата.

Реферът обаче отмени попадението с много спорно отсъждане.

Калоян Кръстев засече с глава центрирана в пеналта топка в 80-та минута, но ударът му мина над вратата.

Иван Минчев пък стреля от дистанция в 84-та минута, но и неговият удар не намери рамките на вратата.

Две минути преди края Минчев стреля от пряк свободен удар, но топката мина на метър от гредата.