Берое спечели исторически бронзови медали в НБЛ

берое спечели исторически бронзови медали нбл
19:36, 22.05.2019
Чете се за: 01:11 мин.
Български баскетбол

Берое спечели за първи път в историята си бронзови медали в Националната баскетболна лига за мъже. Отборът на треньора Любомир Минчев надделя за втори път над Рилски спортист, този път като гост в Самоков с 94:69, с което затвори серията с 2-0 победи.

Минчев отново не можеше да разчита на водещия си реализатор Конър Франкамп, както и на младата надежда Ивайло Тонев. Двубоя стартираха Пол Милър, Тре Когинс, Николай Стоянов, Александър Янев и Терънс Дженингс. От пейката силно се включиха капитанът Тихомир Желев, Джеймс Уайт и Станислав Ваклинов.

Домакините стартираха с ударна серия от 7:0, с която дадоха заявка за сериозна битка. Играта на беройци обаче постепенно потръгна, като в края на първата четвърт те дръпнаха напред в резултата след типична забивка на Джеймс Уайт. Американецът окончателно даде тласък в атаката на старозагорския тим с тройка, а с два фаула Златин Георгиев от домакините фиксира резултат 23:25 за Берое след 10 минути игра.

Втората част бе решителна за гостите. До средата на частта Рилецо държеше пасива си на 5-6 точки, но Берое вдигна оборотите и с тройки на Когинс и Желев, както и доминация в подкошието на Уайт и Дженингс се оттегли на почивка с 11 точки преднина - 40:51.

След паузата Берое продължи да налага волята си на паркета в "Арена Самоков". Рилецо се държеше до средата на частта, но играчите на старозагорския тим просто летяха и вдигнаха разликата до невъзможните за наваксване 19 точки 10 минути преди края на мача.

Заключителните минути на мача, а и на сезона като цяло, бяха изиграни с внимание и класа от гостите, като тройките на Когинс и Николай Стоянов не спираха да тормозят коша на домакините. Сирената ознаменува третото място за Берое в първенството при краен резултат Рилски спортист - Берое 69:94.

Превъзходството на гостите бе пълно и под коша и от външната линия. Беройци взеха с 12 борби повече от самоковци, а от зоната за 3 точки отбелязаха цели 15 тройки. Най-резултатен за успеха бе Тре Когинс с 26 точки, Ники Стоянов добави 22, а Джеймс Уайт се отличи с 11.

За Рилски спортист Джалън Дженкинс вкара 18 точки, както и спечели 7 борби. Антъни Гуджино добави 15 и спечели 7 рибаунда.

Още Български баскетбол

Рилски спортист триумфира за трети пореден път с Купата на БФБ при девойките до 19 г.
13:16, 30.04.2024
Павлин Иванов записа 14 точки, но Сибиу загуби втория мач от плейофите за пето-осмо място в румънското първенство по баскетбол
Чете се за: 03:05 мин.
Водачите в редовния сезон Черноморец и Рилски спортист поведоха в четвъртфиналните си серии
21:44, 29.04.2024
Чете се за: 03:02 мин.
Емил Стоилов влезе от пейката при победа на Менорка във втората дивизия на испанското баскетболно първенство
23:53, 28.04.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Александър Везенков награди всички носители на индивидуални награди във финалите на баскетболното първенство U19
21:14, 28.04.2024
Балкан спечели отново титлата в баскетболното първенство до 19 години
19:18, 28.04.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Симеон Лепичев допринесе с 14 точки за успеха на Мелия във втората дивизия на баскетболното първенство на Испания
11:04, 27.04.2024
Академик Бултекс е последният полуфиналист на Държавеното първенство по баскетбол до 19 г.
19:50, 26.04.2024