Боксьори от 10 различни клуба грабнаха титлите на държавното първенство при мъжете в Пловдив

боксьори различни клуба грабнаха титлите държавното първенство мъжете пловдив
Снимка: startphoto.bg
от БНТ , Източник: БФ Бокс
15:21, 15.09.2023
Чете се за: 01:47 мин.

10 отбора излъчиха 12-те златни медалисти по време на държавния личен шампионат по бокс за мъже, който завърши днес в Пловдив.

Първенството завърши днес с нова порция здрави мачове в битките за разпределяне на отличията, които бяха изгледани на живо от президента на БФ Бокс Красимир Инински и селекционерът на националния ни отбор Жоел Арате.

Най-много шампионски титли грабнаха представителите на ЦСКА – трима благодарение на Кирил Русинов (67 кг), Кристиян Николов (80 кг) и Георги Стоянов (92 кг).

С голям интерес пък се очакваше финалът между националите Радослав Росенов и Кирил Джуров при 63.5-килограмовите, където Росенов се наложи с 5:0 гласа.

Хавиер Диас (60 кг), който спечели квота за ЛОИ Париж 2024, пък се справи също с 5:0 с медалиста от големи първенства при подрастващите Тинко Банабаков.

Останалите победители от държавното първенство в Пловдив са Ергюнал Себахтин (51 кг), Ясен Радев (54 кг), Даниел Асенов (57 кг), Роберт Чамасанян (71 кг), Уилиам Чолов (75 кг), Кристиян Димитров (86 кг) и Петър Белберов (+92 кг).

Първенството е отправна точка към първия балканския шампионат за мъже и жени, който ще се проведе в Албена в края на месеца.