07:51, 09.01.2023
Чете се за: 01:17 мин.
Борислав Младенов Виртус Имола баскетбол
Снимка: БФ Баскетбол

Борислав Младенов бе с основна заслуга за успеха на своя отбор в мач от 14-ия кръг в регион C на Серия Б в Италия. Виртус Имола записа девети успех през сезона, надигравайки тима на Фабияно с 85:78.

Българинът постигна дабъл-дабъл – 22 точки и 18 борби.

При стрелбата си Борислав Младенов бе 4/9 от средно разстояние, 4/7 от тройката и 2/3 от линията за изпълнение на наказателни удари. Към статистиката си той добави още 3 асистенции, 1 открадната топка и чадър за 32 минути в игра.

Лука Галаси отбеляза 23 точки за Виртус.

Най-резултатен за гостите от Фабияно бе Андреа Петрача, който реализира 19 точки и 6 борби.

Виртус Имола има в актива си 9 победи и 5 загуби, и се намира на четвърто място в класирането на своя регион. В следващия мач Виртус гостува на Пиаченца.