ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
НА ЖИВО: България посреща DARA, БНТ със специално студио...
Чете се за: 01:02 мин.
DARA накара България да плаче от радост, а Европа - да си...
Чете се за: 04:05 мин.
Близо 1 млн. зрители гледаха финала на "Евровизия...
Чете се за: 01:00 мин.
DARA: Благодаря на всички, които почувстваха силата на...
Чете се за: 12:15 мин.
Невероятен успех: Европа пее "Bangaranga", DARA...
Чете се за: 04:50 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Борисов: Дали аз съм спокоен за правителството е без значение

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:50 мин.
У нас

Темата "Външна политика" не е проблемна за правителството, заяви Бойко Борисов

Бойко Борисов
Снимка: БТА
Слушай новината

Дали аз съм спокоен за правителството е без значение. Мисля, че времето е кратко, а темата "Външна политика" не е проблемна за правителството. Това, което кабинетът "Желязков" прави, е това, което и ние мислим като партия - твърда европейска подкрепа, дружба с евроатлантическите партньори и съвместни проекти във военнопромишлената сфера. В момента разглеждам партиите като партии отговорни за съдбата на държавата, заяви в кулоарите на парламента лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.

По думите му ГЕРБ са направили много компромиси.

"На никого не сме поставяли условия, но за да бъда достатъчно коректен условията ни са две - еврозоната и Планът за възстановяване", допълни Борисов.

Според него всеки, който подкрепя тези две неща, ще има възможност да ги подкрепя и в зала.

"След 4 години служебни правителства закопахме дъното - над 18 милиарда е дупката. Този, който тръгне да събаря правителството, трябва да каже как ще направи всичко, то не е само да викаш "Хайде да си ходят", а като дойдеш какво ще се случи - този дълг ще се изпари. Еврозоната и Планът за възстановяване, регулаторите, са ангажименти, които сме поели. Поел съм ангажимент пред партиите, с които сме в сътрудничество, в договор, в коалиция, да изрека и думите за 4-годишен мандат. Бюджетът много трудно ще се изпълни", каза още Борисов.

Последвайте ни

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо
Абонирай ме за най-важните новини?