Дано заедно с нашите братя от Северна Македония отпразнуваме 150-годишнината от рождението на Гоце Делчев през следващата година. Това заяви министър-председателят Бойко Борисов по повод годишнината от раждането на големия революционер.
„Днес се навършват 149 години от рождението на Гоце Делчев - войвода, деец на македоно-одринското революционно освободително движение, сред най-видните наши общи исторически герои. Дано имаме мъдростта догодина, заедно с нашите приятели и братя от Северна Македония, да отпразнуваме неговата кръгла 150-та годишнина, обединени и заедно по пътя на европейската интеграция“, заяви премиерът Борисов.
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Премиерът Радев: Нов механизъм за определяне на минималната работна заплата за 2027 г. ще бъде разгледан през август
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Червен код за опасни жеги: Европа ври, кипи и гори – каква е причината?