Министър-председателят Бойко Борисов изрази своите дълбоки съболезнования във връзка със земетресението, което предизвика жертви и нанесе материални щети в Хърватия. По този повод премиерът Борисов проведе телефонен разговор с министър-председателя на Хърватия Андрей Пленкович.
Премиерът Бойко Борисов изказа пълна съпричастност и солидарност с болката на целия хърватски народ.
“Изразявам своите искрени съболезнования към близките на загиналите при труса. Цяла България споделя трагедията на хърватския народ, изразяваме надежда за скорошно оздравяване на пострадалите и бързо възстановяване на материалните щети“, посочи българският министър-председател.
Най-малко седем души са загинали при земетресението в Хърватия
По време на разговора българският министър-председател изрази готовността на правителството, в случай на необходимост, да окаже помощ и съдействие при преодоляване на последствията от земетресението.
"Готови сме да подпомогнем приятелска Хърватия. Точно в такива моменти е нужно да бъдем солидарни и единни“, подчерта Бойко Борисов.
ОИК-Варна отложи решението за отстраняването на Благомир Коцев от кметския пост
НС е домакин на 66-ата Генерална асамблея на Парламентарната асамблея на Черноморското икономическо сътрудничество
Георг Георгиев пред БНТ: Нищо за Украйна не би могло да се случи без самата нея
Преговорите за мир в Украйна: Има ли доближаване в позициите на Киев и Вашингтон?
Съпругата на Литвиненко пред БНТ: Убийството му е ядрен тероризъм в центъра на Лондон