Борусия Дортмунд се справи при гостуването си на Унион, Аугсбург разби Дармщад

18:50, 02.03.2024
Чете се за: 01:35 мин.
борусия дортмунд справи гостуването унион аугсбург разби дармщад

Борусия Дортмунд се завърна на победния път в първенството на Германия, след като в двубой от 24-ия кръг на Бундеслигата надигра с 2:0 като гост Унион Берлин.

Карим Адейеми даде аванс на "жълто-черните" в края на първата част, а успехът за момчетата на Един Терзич бе подпечатан в последната минута на редовното време, когато точен бе Ян Маатсен.

С успеха Дортмунд събра 44 точки и продължава да заема 4-ото място в подреждането, докато "железните" са на 14-ата позиция с 25 пункта и остават на осем над опасната зона.

В друга среща от кръга тимът на Аугсбург разгроми с 6:0 като гост последния във временното класиране Дармщадт.

Срещата започна вихрено за футболистите на Йес Торуп, които в рамките на по-малко от половин час те реализираха пет попадения, като на два пъти се разписа капитанът Ермедин Демирович, а по веднъж отбелязаха Филип Титц, Фредрик Йенсен и Рубен Варгас.

В заключителните минути на двубоя остана време за Титц да вкара и втория си гол в мача, за да фиксира крайното 6:0.

Убедителната победа изкачи Аугсбург до 10-ото място в класирането с 29 точки, докато Дармщад остава твърдо на последната 18-а позиция с едва 13 пункта.

Макс Верстапен започна сезона във Формула 1 с категорична победа в Бахрейн
Стурла Холм Лагрейд триумфира в масовия старт пред родна публика в Осло-Холменколен