Бостън Селтикс и Оклахома Сити Тъндър взеха преднина в своите сблъсъци от втория кръг на плейофите в НБА

бостън селтикс оклахома сити тъндър взеха преднина своите сблъсъци втория кръг плейофите нба
09:35, 08.05.2024
Чете се за: 02:40 мин.

Отборите на Бостън Селтикс и Оклахома Сити Тъндър започнаха с победи съответно срещу Кливланд Кавалиърс и Далас Маверикс в откриващите сблъсъци между тимовете от полуфиналите в двете конференции на Националната баскетболна асоциация (НБА).

На Изток Бостън срази Кливланд със 120:95, като най-интересна в двубоя беше откриващата част, която стартира със серия от 12:2 за домакините, но впоследствие "кавалерите" осъществиха пълен обрат, повеждайки при 23:21. До края на периода играта продължи да бъде резултатна, като в крайна сметка откриващите 12 минути приключиха при аванс за "келтите" - 40:34.

Оттам нататък обаче Селтикс поеха изцяло контрол върху събитията на паркета, като поведоха отново с двуцифрена разлика при 45:34 и в оставащото време продължиха да увеличават преднината си, за да стигнат до крайния успех.

Джейлън Браун бе над всички за победителите със своите 32 точки, Дерик Уайт добави 25, а Джейсън Тейтъм завърши с "дабъл-дабъл" - 18 точки и 11 борби.

В същото време за гостите Донован Мичъл изигра поредния си силен мач за Кавалиърс, но неговите 33 пункта не помогнаха на състава да избегне поражението.

Междувременно на Запад Оклахома Сити Тъндър се справи с Далас Маверикс в своята зала след 117:95 и така "гръмотевиците" станаха най-младия отбор в историята, който печели двубой от полуфиналите в двете конференции.

След равностойна първа четвърт домакините взеха превес във втория период, оттегляйки се на почивката при аванс от 62:53. През второто полувреме Маверикс направиха опит да се върнат в битката, като почти съкратиха пасива си при 65:66, но след този момент Оклахома взе напълно инициативата и до края не спря да увеличава преднината си за крайното 117:95.

Шай Гилджъс-Алекзандър стана най-резултатен за победителите със своите 29 точки, Чед Холмгрен добави 19, а Джейлън Уилямс приключи с 18.

От другата страна Кайри Ървинг реализира 20 пункта за Далас, а голямата звезд Лука Дончич завърши с 19.