Ботев Пловдив победи Металист Харков в първата си контрола от лятната подготовка

ботев пловдив победи металист харков първата контрола лятната подготовка
Снимка: ПФК Ботев Пловдив
19:23, 25.06.2022
Чете се за: 01:05 мин.

Отборът на Ботев Пловдив стартира с победа предсезонната си подготовка. "Канарчетата" се наложиха с 2:1 над Металист Харков.

В минутите преди мача ботевистите се появиха на терена с фланелки "С теб сме, Тоше", изразявайки подкрепата си към капитана Тодор Неделев.

Първата част премина в спокойно темпо и без множество голови положения и пред двете врати.

След почивката ситуацията бе коренно различна. Пловдивчани заиграха на по-високи обороти и създадоха редица ситуации за гол.

В 58-ата минута Емануел Току се разписа от фаул, а Антоан Бароан удвои от дузпа в средата на полувремето.

Малко преди края украинците се разписаха за крайното 2:1.

С този мач бе сложен край на подготвителния лагер в Турция. В неделния ден "канарчетата" се прибират в България.

Нинова с отговор към ГЕРБ: В цял свят инфлация, само Борисов ще я спре в България
Милев триумфира с титлата на двойки на турнир от ITF в Германия, Радулов е финалист на сингъл