Ботев Враца надигра Локомотив София у дома на старта на 29-ия кръг в Първа лига

20:02, 02.05.2023
ботев враца надигра локомотив софия дома старта кръг първа лига
Снимка: startphoto.bg

Отборът на Ботев Враца спечели ценни три точки в борбата си за оцеляване, след като надигра с 2:1 като домакин състава на Локомотив София в откриващата среща от междинния 29-ия кръг на Първа лига.

На стадион "Христо Ботев" в Северозападна България домакините започнаха срещата по-добре и успяха да открият резултата в 21-а минута, когато точен беше Даниел Генов с удар от границата на наказателното поле.

Малко преди почивката Брая Переа удвои аванса на Ботев от дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу самия него от Алан Диас.

През второто полувреме гостите от Локомотив София на свой ред получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар, след като Карлос Франса бе съборен от стража на врачани Красимир Костов. Димо Бакалов застана зад топката и не сбърка от бялата точка, намалявайки пасива на своя тим в 54-а минута.

"Железничарите" опитаха моментално да стигнат и до равенството, но само две минути по-късно изстрел на Краси Милошев се отби от напречната греда на вратата на Ботев Враца.

Така, авансът на домакините оцеля и те вече са с 28 точки на 11-а позиция в класирането, докато Локомотив София заема 9-о място с 37 пункта.

Соня Момчилова: СЕМ може да бъде партньор на медиите, а не просто рестриктивен орган
Лудогорец настоява за "крути мерки" срещу футболното хулиганство след мача с ЦСКА