Бразилия откри Копа Америка със звучна победа над Венецуела

бразилия откри копа америка звучна победа венецуела
от БНТ , Източник: БГНЕС
09:30, 14.06.2021
Чете се за: 01:10 мин.

Домакинът на Копа Америка 2021 Бразилия започна по впечатляващ начин участието си на турнира, след като победи Венецуела с 3:0 в откриващия мач от надпреварата.

В столицата Бразилия домакините поведоха в резултата в 23-ата минута с гол на Маркиньос, а Неймар удвои преднината на своите от дузпа в 64-ата минута. Крайното 3:0 оформи Габриел Барбоса минута преди края на редовното време.

В друг мач от група В Колумбия победи Еквадор с 1:0 в Кулаба. Нападателят на ЦСКА Жорди Кайседо се появи в игра за Еквадор в 69-та минута, но не успя да помогне на своя тим да избегне поражението, дошло след гол на Едуин Кардона в 42-ата минута.

В следващите мачове от групата на 18 юни Бразилия посреща Перу, а Колумбия се изправя срещу Венецуела. Тази нощ участието си в надпреварата стартира Аржентина с двубой с Чили, в другата среща от група А Парагвай играе с Боливия.