ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Почина известният актьор Вал Килмър
Чете се за: 00:27 мин.
НА ЖИВО: Депутатите обсъждат вота на недоверие срещу...
Чете се за: 01:00 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Черно море и Славия не се победиха в нервен мач с два червени картона

Чете се за: 03:07 мин.
Спорт

Варненци пропуснаха отлична възможност да се доближат до второто място.

Черно море – Славия
Снимка: Startphoto.bg
Слушай новината
00:00
00:00

Отборите на Черно море и Славия завършиха наравно 1:1 в среща от 26-ия кръг на Първа лига. За „моряците“ това беше трето поредно равенство в първенството, като момчетата на Илиан Илиев пропуснаха нова възможност да съкратят изоставането си от втория Левски.

Славия откри резултата чрез Емил Стоев, а точката за варненци донесе Асен Дончев. И двата отбора завършиха срещата с по 10 човека на терена.

Спечелената точка остави Славия на 9-то място в класирането. В следващия кръг „белите“ приемат у дома Септември, докато на Черно море предстои гостуване в Кърджали на Арда.

Първа лига: Черно море – Славия (ГАЛЕРИЯ)

Всичко по-интересно на стадион „Тича“ във Варна се случи през второто полувреме. След нулевата първа част Славия откри резултата в 51-ата минута след показна атака. Емил Стоев беше изведен на скорост на десния фланг, навлезе в полето, залъга защитник на домакините и си нагласи топката на левия крак, с който нанесе неспасяем удар в долния десен ъгъл на Пламен Илиев. Чудесна работа в атаката свърши Жордан Варела, който умело задържа топката в центъра на терена и намери Чунг Нгуен До, който асистира към Стоев.

Две минутки по-късно Славия остана с 10 души на терена. Чунг Нгуен До влезе много опасно с бутоните напред в тялото на Исмаил Иса и главният съдия не се поколеба да покаже директен червен картон.

„Моряците“ бяха близо до изравнителен гол в 70-ата минута. Тиерно Бари центрира от десния фланг към Исмаил Иса, който майсторски с глава отклони топката и за късмет на гостите тя срещна десния стълб на вратата.

В 78-ата минута численото равенство на терена беше възстановено, след като и домакините получиха директен червен картон. Даниел Димов, който влезе на почивката и сложи капитанската лента, бе изгонен, след като ритна в главата Мартин Георгиев при опит да играе с топката.

Домакините все пак стигнаха до изравнителен гол в 84-ата минута. Защитникът Асен Дончев центрира от тъчлинията, но топката се завъртя, прехвърли стража на гостите и влетя в далечния ъгъл – 1:1.

До края на срещата нови голове нямаше, макар в добавеното време положения да не липсваха и пред двете врати.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?