Черно море с минимална загуба в първата си контрола в Турция

"Моряците" отстъпиха на Слован Либерец с 0:1

Черно море - Слован Либерец
Снимка: Официален сайт на Черно море
17:37, 24.01.2024
Чете се за: 02:22 мин.

Черно море допусна загуба от Слован Либерец с 0:1 в първата си контрола в Турция. Мачът се играе в Сиде. Срещата пропусна Цветомир Панов, който днес малко преди отпътуването на отбора за Сиде, вдигна температура.

Първата част бе предимно равностойна, като и двата тима имаха по няколко интересни атаки, но без да намерят начин да нанесат решителен удар.

Първата опасност за Иван Дюлгеров дойде в 5-ата минута на срещата, но стражът на “моряците” се справи. В 11-ата минута варненци създадоха страхотна атака по десния фланг. След центриране на Мартин Дичев, Алекс Фернандес свали с глава към Наско Илиев, който получи с гръб към вратата, обърна се и стреля с левия крак, но над вратата.

В 35-ата минита Росен Стефанов получи втори жълт картон и съответни червен, но след разбирателство със съперника, неговото място зае Влатко Дробаров.

На почивката Ники Златев зае мястото на Едгар Пашеко. В 58-ата минута Исмаил Иса и Даниел Димов заеха местата на Атанас Илиев и Пабло Гарсия.

В 59-ата минута „моряците“ създадоха добра възможност за гол, като Първо Влатко Дробаров стреля, но играч на Слован протегна крак и парира. Топката попадна в Исмаил Иса, който обаче я изпрати над гредата.

В 86-ата минута Филип Хорски засече с крак центриране отляво и реализира за 1:0 за чехите.

Следващата проверка на Черно море е планувана за 30 януари, като съперник ще бъде украинският Днипро-1.

Илко Гетов: Предприети са стъпки за освобождаването на директора на "Пирогов"
Онлайн пазаруване на лекарства - има ли измами?